Filtruj według

Nawigacja do motocykla

Wielu z nas nie potrafi jechać nawet w najkrótszą podróż bez włączonej nawigacji. W czasie podróży jednośladem jest to w pełni uzasadnione, gdyż trudno jednocześnie prowadzić motocykl i czytać mapę. Dlatego dobra, funkcjonalna nawigacja to absolutna podstawa szybkiej i bezpiecznej podróży.

Nawigacja na motocykl znacznie różni się od samochodowej pod względem wykonania, parametrów oraz funkcjonalności. Nawigacja do motocykla to urządzenie mocowane bezpośrednio na kierownicy pojazdu. W praktyce oznacza to, że cała obudowa systemu, jak również mocowanie nawigacji do motocykla muszą być stabilne, wodoodporne, odporne na pył i niezawodne.

Dobra nawigacja powinna spełniać wysokie kryterium wodoszczelności, optymalnie, gdy poziom ochrony spełnia IPX7.

Solidne mocowanie nawigacji do motocykla

Mocowanie nawigacji do motocykla powinno być tak wytrzymałe i zaprojektowane, aby niezależnie od pogody, prędkości jazdy i wstrząsów utrzymywało urządzenie w stabilnej pozycji. Kupując nawigację warto wybrać zestaw z uchwytem motocyklowym do nawigacji i przyssawką, aby w razie potrzeby łatwo ją przełożyć do innego pojazdu.

Uniwersalne uchwyty motocyklowe

Wszystkim, którzy szukają uniwersalnego uchwytu, polecamy niezwykle stabilny, funkcjonalny i kompaktowy model o pająkowatym kształcie X-Grip™ przeznaczony do przenośnych urządzeń. Umożliwia solidne mocowanie nawigacji do motocykla, może także służyć jako uchwyt do smartfona.

Funkcjonalna nawigacja motocyklowa

Solidna, wodoodporna obudowa GPS jest równie ważna jak pojemny, mocny akumulator. To dzięki niemu urządzenie będzie nienagannie funkcjonować kilka godzin bez przerwy na doładowanie. Warto wybrać model z kablem lub kupić stację dokującą. Dobra nawigacja do motocykla jest odporna na różne, nawet ekstremalne warunki pogodowe.

Ma także odpowiednie oprogramowanie przeznaczone dla motocyklistów. Obecnie najnowsza nawigacja do motocykla zawiera komplet map z dojazdem do 45 krajów Europy oraz mapę Rosji, Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu, a jej aktualizacja jest dożywotnia i dostępna 4 razy w roku. Kolejnym atutem jest możliwość obsługi GPS w rękawicach, moduł Bluetooth oraz zaawansowane planowanie trasy i szybkie wyszukiwanie.

Funkcja trackingu w nawigacji jest również przydatna dla kierowców jednośladów. Tracking to zapis trasy, którą już przemierzyliśmy. Dzięki tej opcji można zgrać zapis na komputer i wrócić do niego we właściwej chwili. Poza tym łatwiej zapamiętamy interesujące miejsca, aby trafić tam ponownie.

Aktywne filtry