Kurtki tekstylne na motocykl

Sportowe kurtki tekstylne uszyte są zazwyczaj z lekkiego materiału mesh - są przewiewne i lekkie. Kurtki tekstylne znakomicie nadają się do jazdy jednośladem w ciepłe dni, zapewniają komfort i swobodę, dostępne są ich różne kroje - męskie i damskie. Kurtki tekstylne mają doskonałą wentylację – umożliwiają przepływ powietrza, a także zapewniają ochronę. Większość z nich można łączyć ze spodniami motocyklowymi albo z jeansami za pomocą zamka błyskawicznego.

Bezpieczne kurtki tekstylne

Kurtki motocyklowe powinny być nie tylko wygodne, ale również pełnić rolę ochronną. Kurtki tekstylne różnego rodzaju również wyposażono w cały system zabezpieczeń sprawiających, że jazda motocyklem będzie nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna.

Najczęstszą ochronę kurtki stanowi gruby poliester, który wzmacnia wytrzymałość i odporność tkaniny na urazy mechaniczne – przede wszystkim na ścieranie. Specjalna powłoka zewnętrzna z materiału PWR| shell mesh chroni motocyklistę podczas jazdy i ewentualnych upadków, podobnie jak ochraniacze Knox® Flexiform z certyfikatem CE. Kurtki tekstylne mogą posiadać także skuteczny i wytrzymały ochraniacz pleców Seesoft CE level 2. Kolejnym usprawnieniem bywa wygodna regulacja oraz kamizelka chłodząca CHALLENGER, która znakomicie sprawdza się podczas upałów efektywnie chłodząc i chroniąc ciało przed przegrzaniem, zwłaszcza podczas jazdy w pełnym słońcu.

Lepszą widoczność motocyklisty na drodze zapewniają odblaski na plecach i łokciach, które są dobrze widoczne zarówno w pełnym słońcu, jak i również po zmierzchu. Tekstylne kurtki motocyklowe, dzięki tkaninie bardzo zbliżonej do prawdziwej skóry, oferują skuteczną ochronę przed słońcem, wiatrem oraz ewentualnymi urazami.

Kurtki tekstylne REV'IT VAPOR

Jeszcze lepszą ochronę zapewnią motocyklistom modne kurtki tekstylne REV'IT z serii VAPOR. Fason kurtki można uznać za turystyczny, a funkcjonalny system wentylacji pozwala na dobre samopoczucie niezależnie od panujących upałów. Kurtki tekstylne mają wodoodporną membranę Z-liner oraz zewnętrzną powłokę chłodzącą, które znacząco podnoszą komfort podczas jazdy. System VCS | aquadefence zwiększa właściwości wodoodporne i motocyklista pozostaje suchy, nawet jadąc w strugach deszczu.

Aktywne filtry