Kurtki tekstylne na motocykl

Sportowe kurtki tekstylne uszyte są zazwyczaj z lekkiego materiału mesh - są przewiewne i lekkie. Kurtki tekstylne znakomicie nadają się do jazdy jednośladem w ciepłe dni, zapewniają komfort i swobodę, dostępne są ich różne kroje - męskie i damskie. Kurtki tekstylne mają doskonałą wentylację – umożliwiają przepływ powietrza, a także zapewniają ochronę. Większość z nich można łączyć ze spodniami motocyklowymi albo z jeansami za pomocą zamka błyskawicznego.

Bezpieczne kurtki tekstylne

Kurtki motocyklowe powinny być nie tylko wygodne, ale również pełnić rolę ochronną. Kurtki tekstylne różnego rodzaju również wyposażono w cały system zabezpieczeń sprawiających, że jazda motocyklem będzie nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna.

Najczęstszą ochronę kurtki stanowi gruby poliester, który wzmacnia wytrzymałość i odporność tkaniny na urazy mechaniczne – przede wszystkim na ścieranie. Specjalna powłoka zewnętrzna z materiału PWR| shell mesh chroni motocyklistę podczas jazdy i ewentualnych upadków, podobnie jak ochraniacze Knox® Flexiform z certyfikatem CE. Kurtki tekstylne mogą posiadać także skuteczny i wytrzymały ochraniacz pleców Seesoft CE level 2. Kolejnym usprawnieniem bywa wygodna regulacja oraz kamizelka chłodząca CHALLENGER, która znakomicie sprawdza się podczas upałów efektywnie chłodząc i chroniąc ciało przed przegrzaniem, zwłaszcza podczas jazdy w pełnym słońcu.

Lepszą widoczność motocyklisty na drodze zapewniają odblaski na plecach i łokciach, które są dobrze widoczne zarówno w pełnym słońcu, jak i również po zmierzchu. Tekstylne kurtki motocyklowe, dzięki tkaninie bardzo zbliżonej do prawdziwej skóry, oferują skuteczną ochronę przed słońcem, wiatrem oraz ewentualnymi urazami.

Aktywne filtry