Rękawice motocyklowe sportowe

Rękawice sportowe motocyklowe to element niezbędny w garderobie każdego motocyklisty. Szybka jazda i pęd powietrza w sezonie jesienno-zimowym sprawiają, że kierowanie motocyklem bez odpowiedniej pary rękawic staje się uciążliwe. Rękawice sportowe motocyklowe muszą być nie tylko wyjątkowo wygodne, ale również wyposażone w cały szereg funkcjonalnych udogodnień, a poza tym bardzo wytrzymałe i bezpieczne.

Rękawice sportowe - nieodzowna ochrona dłoni

Akcesoria motocyklowe wymagają użycia najnowszych technologii i najlepszej klasy materiałów, aby stworzyć nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne wyposażenie dla zwolenników pojazdów jednośladowych.

Rękawice motocyklowe oprócz dłoni powinny chronić również palce. Solidny i skuteczny ochraniacz palców i knykci, najczęściej wykonany jest z włókna węglowego, materiału odpornego na szarpnięcia i wstrząsy. Ma on niski współczynnik rozszerzalności cieplnej, co oznacza, że włókno węglowe jest lekkie, super mocne i sztywne, dzięki czemu znajduje zastosowanie w produkcji różnego typ ochraniaczy i wzmacniania tkanin. Z włókna węglowego powstają rękawice motocyklowe, ale również nowoczesne urządzenia sportowe i sprzęt ochronny. Dodatkowe elementy ochronne wykonuje się z porowatej gumy, tzw. pianki EVA, wyjątkowo odpornej na rozrywanie, cięcie i ścieranie.

Rękawice motocyklowe sportowe wykorzystują także inny współczesny wynalazek w zakresie poprawy bezpieczeństwa - specjalne nylonowe nici odporne na naprężanie i rozciąganie, dzięki unikalnej strukturze z czterech rodzajów odpowiednio splecionej przędzy. Dzięki temu szwy nie pękają i są bardzo odporne na ścieranie.

Aktywne filtry