Rękawice motocyklowe turystyczne

Dobre rękawice turystyczne mają uniwersalne zastosowanie, co oznacza, że równie dobrze możemy je zabrać na długą wycieczkę pieszą w góry, jak również potraktować jako wygodne i bezpieczne rękawice motocyklowe.

Rękawice turystyczne często uszyte są ze specjalnej odmiany stretchu, tzw. Automan. Jest on tak elastyczny i miękki, że idealnie przylega do dłoni zwiększając wygodę podczas kierowania motocyklem. Istotnym atutem dostępnych produktów jest tkanina typu „connect fingertip”, gdyż pozwala na wygodne korzystanie z telefonu lub nawigacji bez zdejmowania rękawic. Rękawice motocyklowe z taką opcją umożliwiają swobodną obsługę ekranów dotykowych. 

Rękawice motocyklowe – skórzane czy syntetyczne?

Dobre rękawice turystyczne wykonane są z najlepszej jakości skóry koźlęcej lub bydlęcej, albo połączenia obu gatunków. Rękawice ze skóry koźlęcej są bardzo miękkie, dzięki czemu idealnie układają się na dłoniach. Perfekcyjnie wygarbowana skóra bydlęca Pampas, pokryta warstwą poliuretanu, jest równie komfortowa i przyjemna w dotyku zapewniając dodatkową ochronę rękom. Poliuretan wzmacnia właściwości wodoodporne skóry i zapobiega przemakaniu rękawic.

Wartym uwagi rozwiązaniem jest wysokogatunkowa skóra syntetyczna, która swoimi właściwościami nie ustępuje naturalnej, a w zakresie bezpieczeństwa – nawet ją przewyższa. Odpowiednio opracowana skóra sztuczna często zapewnia znacznie większy komfort i umożliwia lepsze „oddychanie” dłoniom niż naturalna.

Dłonie dobrze chronione

Rękawice motocyklowe chronią dłonie z zewnątrz i od wewnątrz. Zastosowanie miękkiej wyściółki z polaru tri-fleece zapewnia więcej ciepła i skutecznie odprowadza wilgoć zapobiegając przykremu uczucie spoconych dłoni. Rękawice turystyczne wyposażone w specjalną podszewkę z Kevlaru są znacznie bardziej trwałe i odporne. Kevlar® to wyjątkowy materiał stosowany do produkcji kombinezonów dla kierowców żużlowych oraz skafandrów dla płetwonurków. Jest polimerem używanym do produkcji sztucznych włókien o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Rękawice motocyklowe ze wstawkami z kevlaru dobrze chronią kłykcie, boczne części dłoni i przedramiona.

Z kolei niezwykle funkcjonalny materiał DuPont COOLMAX®, wykorzystany wewnątrz i na zewnątrz rękawic, zapewnia dobrą wentylację i pełen komfort dając uczucie chłodu i chroniąc przed odparzeniem dłoni czy odciskami. 

Wewnętrzne stawki antypoślizgowe dłoni i perforacje doskonale wentylują, a zewnętrzne szwy zapewniają wygodę wewnątrz rękawicy.
Aktywne filtry