Filtruj według

Marka
Marka
Rozmiar
Rozmiar
Pogoda
Pogoda

DLA TWOJEJ MASZYNY !

Pokrowce na motocykl

Pokrowce motocyklowe to wyjątkowo użyteczne i niezbędne akcesoria. Pokrowce na motocykl wykonane są z mocnej, wodoodpornej tkaniny nylonowej, podwójnie zszywanej, aby zwiększyć jej wytrzymałość, a tym samym zapewnić lepszą ochronę i długotrwałe działanie swojemu jednośladowi.

Pokrowiec to najprostsze zabezpieczenie pojazdu

Poręczny, lekki pokrowiec na motocykl czy skuter służy zabezpieczeniu maszyny przed zgubnym wpływem czynników pogodowych, takich jak: słońce, wiatr i opady atmosferyczne, które zazwyczaj działają niekorzystnie na wygląd oraz mogą przyczyniać się do usterek pojazdów.

Odpowiednia wielkość i kształt pokrowca, idealnie dopasowany do motocykla lub skutera, umożliwiają błyskawiczne zabezpieczenie maszyny również w trakcie burzy silnego wiatru czy deszczu. Pokrowiec powinien posiadać specjalny ściągacz umieszczony w dolnej, przedniej części, aby pokrowiec można łatwo zaczepić, zakładając go na przednie koło. Takie rozwiązanie pozwoli na utrzymanie pokrowca w odpowiednim miejscu bez względu na silny wiatr.

W środkowej części pokrowca na dole najlepiej sprawdzi się funkcjonalny pasek, który ma na celu spięcie tkaniny bezpośrednio pod silnikiem tak, aby dokładnie zabezpieczyć pojazd. Dzięki niemu pokrowiec nie zostanie zerwany z motocykla nawet przy bardzo silnym wietrze.

Montaż systemu antykradzieżowego

Wygodny i funkcjonalny pokrowiec na motor będzie posiadał dwa niewielkie otwory w przedniej części tkaniny. Przez otwory przekłada się linki lub łańcuch, aby zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą. Po złożeniu pokrowiec zajmuje niewiele miejsca.

Pokrowce motocyklowe w czterech rozmiarach

Na rynku obecnie można znaleźć pokrowce na skuter, na mały motocykl i średni skuter, pokrowce motocyklowe odpowiednie dla motocykli sportowych lub sportowo-turystycznych, a także pokrowce na motocykl o dużych gabarytach. W zależności od wielkości pojazdu najczęściej stosuje się numerację podobną do odzieżowej: S, M, L i XL.

Pokrowce na małe skutery zazwyczaj mają wymiary: 158x88x88 cm i klasyfikują się jako rozmiar S, natomiast pokrowce oznaczone rozmiarem M - 190x85x145 cm - to rozmiar odpowiedni dla małych motocykli i średnich skuterów. Z kolei pokrowce w rozmiarze L o wymiarach 220x104x147 cm - przeznaczone są dla motocykli sportowych i sportowo-turystycznych. Największe pokrowce motocyklowe to XL o rozmiarze 250x124x150 cm – idealne dla dużych motocykli turystycznych, cruiserów i chopperów. 

Aktywne filtry