Filtruj według

Marka
Marka

Szybki do kasków

Każdy kask motocyklowy składa się z kilku elementów. Podstawą kasku motocyklowego jest część, która ma za zadanie jak najlepiej ochronić głowę w razie wypadku. To tzw. skorupa kasku. Skorupa powinna zostać wykonana z najwyższej klasy włókien poliwęglanu.

Równie istotnym elementem jest nowoczesny szeroki wizjer zapewniający motocykliście odpowiednio duże pole widzenia. Wizjer to element w formie szybki zaprojektowany specjalnie w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą widoczność osobie kierującej motocyklem. Są to specjalnie wyprofilowane i precyzyjnie szlifowane osłony idealnie przylegające do kasków motocyklowych.

Specjalna powierzchnia szybki do kasków

Warto pamiętać, że efektywne, nowoczesne wizjery posiadają szybki z odpowiednią powierzchnią odbijającą światło i zapobiegającą promieniowaniu UV, co jest szczególnie ważne podczas szybkiej jazdy motocyklem. Do kasków stosuje się wyjątkowo wytrzymałe szybki wykonane z najlepszych, odpowiednio wzmocnionych materiałów, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo motocyklisty. Szybki do kasków motocyklowych są całkowicie transparentne, co oznacza, że gwarantują 100% przezroczystości.

Niezwykle istotna jest powłoka szybki – to tzw. anti-scratch - odporna na zarysowania. Do kasków motocyklowych stosuje się szybki wymienne odporne na zaparowanie. Aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo należy szukać szybki do kasku o właściwościach przeciwmgielnych lub takiej, która daje możliwość stabilnego zamocowania Pinlock’a Antifog.

Prosty montaż i demontaż szybki

Szybki do kasków motocyklowych powinny być wyposażone w system RapidFire, który umożliwia błyskawiczne wyjęcie szybki bez użycia narzędzi, a także jej montaż w razie nagłej sytuacji. Dla użytkowników kasków motocyklowych ma to ogromne znaczenie w dobie szybkich samochodów i jeszcze szybszych motocykli. Prosty mechanizm wymiany szybki dzięki RapidFire to dziś standard.

Antifogi poprawiają widoczność w czasie dużej różnicy temperatur, która występuje wewnątrz i poza kaskiem, skutecznie zapobiegając parowaniu.

Inne niezbędne innowacje w kasku

Wnętrze dobrej jakości kasku motocyklowego powinno być nie tylko tak starannie wykonane, aby zapewnić pełen komfort motocykliście podczas jazdy, ale również gwarantować mu maksimum bezpieczeństwa i swobody.

Generalnie nowoczesny i bezpieczny kask motocyklowy powinien posiadać odpowiedni certyfikat, który będzie potwierdzał, że został poddane testom aerodynamicznym i wentylacyjnym. 

Aktywne filtry