Filtruj według

Marka
Marka

Interkomy motocyklowe

Łączność podczas jazdy motocyklem bywa niezbędna. Interkomy motocyklowe stworzono dla motocyklistów tak, aby mieli możliwość kontaktu na trasie.

Na rynku istnieją zarówno interkomy przewodowe, jak i również bezprzewodowe. Interkomy przewodowe mają kable, ale nie wymagają częstego ładowania akumulatorów, gdyż baterie wymienia się zazwyczaj 2-3 razy w całym sezonie.

Interkom bezprzewodowy wykorzystujący technologię Bluetooth jest łatwiejszy w użyciu. Zasięg łączności interkomu wynosi około kilkuset metrów, wymaga jednak częstego ładowania, które trwa kilka godzin – warto o tym pamiętać przed dłuższą podróżą.

Interkom – stała łączność w podróży

Interkom motocyklowy powstał po to, aby kierowca i pasażer mogli swobodnie porozumiewać się podczas jazdy. Interkomy zapewniają łączność w grupie motocyklistów, co pozwala szybko ustalić miejsce postoju lub w razie potrzeby zgłosić awarię.

Obecnie interkom motocyklowy to urządzenie niezbędne dla osób stale podróżujących motocyklem, gdyż oprócz stałej łączności, umożliwia także odbieranie rozmów telefonicznych.

Interkom – więcej praktycznych funkcji

Interkomy motocyklowe to sprzęt wielofunkcyjny, który został zaprojektowany tak, aby łatwo można było do niego podłączyć urządzenia z bluetooth. Oprócz funkcji komunikacyjnej interkom bezprzewodowy zapewnia słuchanie muzyki z odtwarzaczy MP3 czy radia, odbieranie rozmów telefonicznych oraz odsłuch komend przez nawigację GPS. Interkomy umożliwiają współdzielenie słuchanej muzyki z pasażerem. Wiele zestawów oferuje głosowe zarządzanie tymi funkcjami. Najnowsze interkomy motocyklowe wyposażono również w opcję zwiększenia głośności wraz z prędkością jazdy, redukcję szumów oraz automatyczne wyciszanie muzyki podczas dzwonienia telefonu. Posiadają także użyteczne aplikacje dla urządzeń z Androidem i iOS umożliwiające sterowanie urządzeniem. Można nimi łatwo sterować także w rękawicach motocyklowych. 

Jaki interkom dobrać do kasku?

Współczesny interkom jest funkcjonalny i ma efektowną, kompaktową, aerodynamiczną obudowę. Można dobrać interkom doskonale zintegrowany z kaskiem, co oznacza, że słuchawki i mikrofon oraz panel sterujący są idealnie dopasowane do kasku i nie przeszkadzają podczas jazdy.

Interkomy motocyklowe dostosowano do warunków na drodze: są wodoodporne i co ważne – również odporne na pył, uderzenia i wstrząsy. Obecnie wiele kasków ma wbudowany interkom na stałe. Wszystkie interkomy mają wspólną zaletę - ułatwiają podróżowanie w grupie.

Aktywne filtry