Kask NEXX X.WED 2 X-Patrol

 • Obniżka
Kask NEXX X.WED 2 X-Patrol silver/red
 • Kask NEXX X.WED 2 X-Patrol silver/red
 • Kask NEXX X.WED 2 X-Patrol silver/red
 • Kask NEXX X.WED 2 X-Patrol silver/red
1 999,00 zł
1 699,10 zł
Oszczędzasz 299,90 zł (15%)
KAI/593/0000007
Rozmiar
 • XXS (51cm-52cm)
 • XS (53cm-54cm)
 • S (55cm-56cm)
 • M (57cm-58cm)
 • L (59cm-60cm)
 • XL (61cm-62cm)
 • XXL (63cm-64cm)
Ilość
Produkt dostępny od ręki

CECHY PRODUKTU:
NEXX wprowadza nowy kask X.WED 2, następcę popularnego kasku XD.1. Pomimo tego, że wygląda bardzo podobnie do swojego poprzednika, NEXX X.WED 2 posiada bardziej zaawansowane funkcje niż pierwowzór. Zaprojektowano go w celu zaoferowania najlepszego, wszechstronnego, kasku na każdą pogodę. Odnosząc się do zakresu zmian, cytujemy portugalskiego producenta: "Zmieniliśmy tylko jedną rzecz - wszystko".

SKORUPA:

Nowy X.WED 2 wykonany jest z wieloosiowego włókna szklanego, organicznych włókien 3D oraz wzmocnień aramidowych i włókna węglowego. X.WED 2 ma dodatkowe rozmiary skorup (3 skorupy i 4 rozmiary wkładek EPS), które łączą bardziej kompaktowe wymiary z doskonałym dopasowaniem i wygodą. NEXX udoskonalił również podszewkę 3D i górną wkładkę, aby skierować świeże powietrze wokół konturu głowy. Nowa konstrukcja znacznie zmniejsza drgania i wibracje przy dużych prędkościach i oferuje nowy, regulowany system Multi-Position.

BEZPIECZEŃSTWO:
X.WED 2 otrzymał nowy system awaryjnego wyjmowania policzków Emergency Straps V2. To kluczowe ulepszenie umożliwia łatwiejsze i łagodniejsze zdjęcie kasku z głowy przez przeszkolony personel medyczny. Specjalny kształt podbródka zmniejsza ryzyko urazów klatki piersiowej podczas zderzenia czołowego. Spełnia normy bezpieczeństwa ECE / 22-05, DOT i NBR-7471: 2001

WENTYLACJA:

Nowy system wentylacji oferuje dynamiczną wymianę  powietrza: obejmuje 3 wloty i 2 otwory wentylacyjne. Trzypozycyjny górny wlot dla optymalnego pobierania powietrza. Podwójne boczne wloty zostały przemodelowane tak że, mają teraz pozycję i kąt który zwiększa nurt świeżego powietrza. System wentylacji jest łatwiejszy w obsłudze nawet gdy mamy zimowe rękawice.
Dalsze zmiany w NEXX X.WED 2 zostały wprowadzone w wentylacji szczękowej, która teraz zasysa więcej świeżego powietrza. Dodatkowo zmodyfikowano również wkładkę EPS, dodając więcej kanałów powietrznych, aby więcej powietrza mogło przepłynąć nad głową i opuścić kask. Celem NEXX-a było opracowanie bardziej cichego kasku z nową kurtyną podbródka. Nowa konstrukcja zapewnia nie tylko lepsze dopasowanie do szyi i dolnej części twarzy, ale także zmniejsza szum wiatru i przeciągi.

WNĘTRZE:
Wyściółka kasku wykonana jest z hipoalergicznego materiału Coolmax zapewniającego bardzo dobre odprowadzanie wilgoci w ciepłe dni. Wyściółkę można wyjąć co umożliwia jej wypranie, a co za tym idzie zachowanie odpowiedniej higieny kasku.

WIZJER:
Panoramiczna szyba ma większy kąt widzenia niż te stosowane w innych kaskach. Zapewnia ona większe pole widzenia w czasie jazdy, co gwarantuje zwiększenie bezpieczeństwa. Szyba wykonana jest z materiału optycznego pierwszej klasy. Ma zwiększoną odporność na zarysowania. Posiada filtr słoneczny pochłaniający 99% promieniowania UV. Jest przystosowana do zamontowania PINLOCK Fog-Free, który przeciwdziała parowaniu szyby.
Kask posiada blendę przeciwsłoneczną z przyciemnieniem ok. 80%. Osłona przeciwsłoneczna Sun Shade obsługiwana za pomocą przycisku działa nawet w trudnych warunkach, takich jak kurz, błoto itp.
Wizjer mocowany jest za pomocą systemu szybkiego zwalniania X-lock (za pomocą dźwigni krzywkowych mocowanych na bokach kasku).
Przygotowany do systemu Quick Strap Goggle łatwej instalacji Gogli motocyklowych (akcesoryjne adaptery).

INNE:
Zaprojektowany w celu dostosowania do systemu komunikacji Bluetooth NEXX X-COM.
Zawiera zdejmowaną osłonę oddechową i zasłonę podbródka.

W ZESTAWIE:
Pinlock.
Bardziej wydajna wentylacja szczękowa na lato.
Przedłużenie daszka.
Mocowania boczne i górne do kamer typu GoPro.
Pokrowiec na wizjer.
ERGO Padding System - wklejane poduszki umożliwiające lepsze dopasowanie kasku.
Zaślepki wizjera.

GWARANCJA: 5 lat.

Opis powyższego produktu chroniony jest prawami autorskimi. Pobieranie powyższego opisu bez zgody firmy Motovit z siedzibą w Warszawie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w świetle USTAWY z dnia 16 kwietnia 1993 r. "o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji". Na ich wykorzystanie wymagane jest zezwolenie Motovit z siedzibą w Warszawie.


Zobacz także