Kask NEXX X.WED 2 Columbus niebieski/szary

  • Obniżka
2 399,00 zł
2 149,00 zł
Zniżka 250,00 złGWARANCJA: 2 lata, 5 lat po rejestracji.

Sprawdź swój rozmiar
KAI/1252/0000004
Rozmiar
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL
Ilość
Produkt dostępny od ręki

NEXX wprowadza nowy kask X.WED 2, następcę popularnego kasku XD.1. Pomimo tego, że wygląda bardzo podobnie do swojego poprzednika, NEXX X.WED 2 posiada bardziej zaawansowane funkcje niż pierwowzór. Zaprojektowano go w celu zaoferowania najlepszego, wszechstronnego, kasku na każdą pogodę. Odnosząc się do zakresu zmian, cytujemy portugalskiego producenta: "Zmieniliśmy tylko jedną rzecz - wszystko".

SKORUPA:

Nowy X.WED 2 wykonany jest z wieloosiowego włókna szklanego, organicznych włókien 3D oraz wzmocnień aramidowych i włókna węglowego.
X.WED 2 ma dodatkowe rozmiary skorup (3 skorupy i 4 rozmiary wkładek EPS), które łączą bardziej kompaktowe wymiary z doskonałym dopasowaniem i wygodą.
NEXX udoskonalił również wnętrze kasku, aby skierować świeże powietrze wokół konturu głowy.
Nowa konstrukcja znacznie zmniejsza drgania i wibracje przy dużych prędkościach i oferuje system Multi-Position regulujący położenie daszka.

BEZPIECZEŃSTWO:
X.WED 2 otrzymał nowy system awaryjnego wyjmowania policzków Emergency Straps V2. To kluczowe ulepszenie umożliwia łatwiejsze i łagodniejsze zdjęcie kasku z głowy przez przeszkolony personel medyczny.
Specjalny kształt podbródka zmniejsza ryzyko urazów klatki piersiowej podczas zderzenia czołowego.
Spełnia normy bezpieczeństwa ECE / 22-05, DOT i NBR-7471: 2001

WENTYLACJA:

Nowy system wentylacji oferuje dynamiczną wymianę powietrza: obejmuje 3 wloty i 2 otwory wentylacyjne. Trzypozycyjny górny wlot dla optymalnego pobierania powietrza. Podwójne boczne wloty zostały przemodelowane tak że, mają teraz pozycję i kąt który zwiększa nurt świeżego powietrza. System wentylacji jest łatwiejszy w obsłudze, nawet gdy mamy zimowe rękawice.
Dalsze zmiany w NEXX X.WED 2 zostały wprowadzone w wentylacji szczękowej, która teraz zasysa więcej świeżego powietrza.
Dodatkowo zmodyfikowano również wkładkę EPS, dodając więcej kanałów wentylacyjnych, aby więcej powietrza mogło przepłynąć nad głową i opuścić kask. Celem NEXX-a było opracowanie bardziej cichego kasku z nową kurtyną podbródka. Nowa konstrukcja zapewnia nie tylko lepsze dopasowanie do szyi i dolnej części twarzy, ale także zmniejsza szum wiatru i przeciągi.

WNĘTRZE:
Wyściółka kasku wykonana jest z hipoalergicznego materiału Coolmax zapewniającego bardzo dobre odprowadzanie wilgoci w ciepłe dni.
Wyściółkę można wyjąć co umożliwia jej wypranie, a co za tym idzie zachowanie odpowiedniej higieny kasku.

WIZJER:
Panoramiczna szyba ma większy kąt widzenia niż te stosowane w innych kaskach. Większe pole widzenia w czasie jazdy, podnosi bezpieczeństwo użytkownika.
Szyba wykonana jest z materiału optycznego pierwszej klasy. Ma zwiększoną odporność na zarysowania. Posiada filtr słoneczny pochłaniający 99% promieniowania UV. Jest przystosowana do zamontowania PINLOCK Fog-Free, który przeciwdziała parowaniu szyby.
Kask posiada blendę przeciwsłoneczną z przyciemnieniem ok. 80%. Blenda obsługiwana za pomocą przycisku działa nawet w trudnych warunkach, takich jak kurz, błoto itp.
Wizjer mocowany jest beznarzędziowo, za pomocą systemu szybkiego zwalniania X-lock (za pomocą dźwigni krzywkowych mocowanych na bokach kasku).

INNE:
Zaprojektowany w celu dostosowania do systemu komunikacji Bluetooth NEXX X-COM.
Zawiera zdejmowaną osłonę oddechową i zasłonę podbródka.
Przygotowany do systemu Quick Strap Goggle łatwej instalacji Gogli motocyklowych (akcesoryjne adaptery).
Zapięcie DD.

W ZESTAWIE:
Pinlock.

Perforowana, bardziej wydajna wentylacja szczękowa na lato.
Przedłużenie daszka.
Mocowania boczne i górne do kamer typu GoPro.
Pokrowiec na wizjer.
Zaślepki wizjera.

Opis powyższego produktu chroniony jest prawami autorskimi. Pobieranie powyższego opisu bez zgody firmy Motovit z siedzibą w Warszawie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w świetle USTAWY z dnia 16 kwietnia 1993 r. "o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji". Na ich wykorzystanie wymagane jest zezwolenie Motovit z siedzibą w Warszawie.


Zobacz także